Krásy a lákadlá turistov  
 
  Bavorsko je veľmi obľúbenou krajinou, najmä v oblastiach oddychu, tihších lestnatých oblastiach a historických mestách. Mnohé mestečká i novodobejšieho veku si zachovávajú architektúru typickú pre svoj kraj. Bavorsko je krásna oblasť plná lesov, dreva, lúk, spokojných ľudí ale je taktiež bohatá na významných ľudí vo svete, v histórií a podobne. O nich si taktiež u nás na webe povieme svoje.

Svoje krásy Bavorsko ponúka prírodou, lyžiarskymi strediskami. lentou turistikou a množstvom hotelov. Nemáte problém s ubytovaním a hotely si môžete vyberať. Jazerá poskytujú príjemné posedenie, plavbu loďkami po pokojnej hladine horských jazier. Rovné lúky zelenej trávy, vzácne kvety, plodiny, liečivé bylinky. Spokojný ľud a krásnymi domami. Aj tak nejak by sa dalo charakterizovať Bavorsko.

Má krásnu a čistú prírodu. Spomenuli sme už, že je známe svojimi klobásami, a pivnou kultúrou - pivný festival. Každoročná akcia, ktorá priláka mnoho Nemcov aj Rakušanov, ba nie len ich. Najvýznamnejšie lyžiarske centrum sa volá Garmisch-Partenkirchen a nachádza sa na južnom území, práve v spomínaných Alpách. Tam sa nachádza najviac z jazier, ktoré na území Bavorska sú a na hraniciach s Tyrolskom leží najvyššia hora Nemecka menom Zugspitze a meria 2962 metrov nad morom.

Vodstvo:

V nemecku je rozšírená lodná aj morská doprava. Jej kladú veľký význam ako aj svojmu námorníctvu. Bavorsko, hoci more nemá nie je v ničom pozadu. Veľtoky riek využíva taktiež na dopravu, transport. Územím preteká Dunaj, ale okrme neho si tu svoju cestu preráža Inn, Mohan, Lech a mnoho ďalších známych nemeckých riek.

 
 

© N-games web and design, no pictures. For all all right reserved 2008